Erős és büszke: A külföldi lapok is Orbán emberének drogos, orgiázós botrányáról cikkeznek
Véres kézzel, talán hiányos öltözetben, droggal a táskájában próbált menekülni a rajtaütés elől a férfiakkal teli szexpartin lebukó Szájer József - sikertelenül. A külföldi lapok pedig természetesen viszik az újabb kamukeresztény kormánypárti honatya hírét a nagy világban.
A szexbotrány különösen kínos egy olyan párt számára, amely a hagyományos családi értékekért kampányol, és nemrég felvetett egy törvényjavaslatot, amely megtiltaná a homoszexuálisoknak az örökbefogadást
- írja BBC tudósítója. Nick Thorpe hozzáteszi, ez "komoly csapás" a Fidesz számára.
A Guardian megjegyzi, hogy Szájer József a Fidesz egyik legfőbb tagja, aki részt vett az Alaptörvény megírásában. Említést tesznek feleségéről Handó Tündéről, az Országos Bírósági Hivatal korábbi vezetőjéről, jelenlegi alkotmánybíróról is.
A The Times konzervatív brit napilap vezető jobboldali politikusként, Orbán Viktor szövetségeseként, valamint a Fidesz egyik alapítójaként hivatkozik Szájerre, és azt emelik ki, hogy az ablakból kiugorva, egy ereszcsatornán leereszkedve akart elmenekülni a melegbár felett tartott buliból.
A Daily Mail "Orbán Viktor LGBT-ellenes pártjának EP-képviselőjeként" ír Szájerről, akit a Fidesz a "az Európai Parlament legismertebb magyar tagjának" nevezett. A lap hosszan részletezi az orgiáról kiderült információkat, valamint azt is, hogy a lebukott EP-képviselője a melegek jogait tovább korlátozni akaró kormánypárt képviselője.
A brit bulvárlap, a The Sun nemes egyszerűséggel kanos magyarnak nevezi Szájert, kiemelve, hogy egy házas EP-képviselőről van szó. Az AP hosszasan beszámolt a szexorgiáról, hozzáteszik, hogy vasárnap még a Fidesz köszönetet mondott a képviselőnek, mikor az bejelentette lemondását. Egy másik hírügynökség, a világhírű Reuters pedig meg is kereste Szájert, de választ még nem kaptak tőle.
Az osztrák ORF pedig “Szexpartin kapták el Orbán emberét" címmel emlekezik meg a történtekről. Közben a Die Presse “Az álszent Szájer úr” címmel már arra fordítja a figyelmet, hogy „Szájer lélegzetelállítóan képmutató”.
Szájer és a jelentések szerint több, jelenleg ismeretlen nemzetiségű diplomata úgy gondolták, hogy a törvény fölött állnak. Szédítő merészségről árulkodik a parlamenti vagy diplomáciai mentelmi jog igénybevétele azért, hogy a közigazgatási hatóságok által kezdeményezett büntetőeljárást elkerülhesse. Hogyan írta maga Szájer november 13-án, a magyar kormány honlapján, amikor az EU jogállamiságra vonatkozó kívánalmait ostorozta? «Nincs kettős mérce. A Parlament sem kivétel!» Igaza volt – még akkor is, ha nem úgy, ahogyan szándékában állt
- írja a szerző.
Isten, haza, család, kereszténydemokrácia. Ha valakinek - Orbán eddig kormányzását, Borkait, Kaletát, Demetert, és még hosszasan sorolhatnánk a neveket - nem lett volna világos, mit jelentenek ezek a szavak valójában a kormánypárti szereplőknek, az Szájer lecsúszását látva talán most már megvilágosodott.