A NER hétköznapjai: korrupció, protekció, majd a jól megérdemelt vakáció

Eddig következmények nélkül zajlott mindez, április 3. után fordulhat a kocka.

Hétfőn a Pécsi Tudományegyetem közölte, hogy vizsgálatot indít, mivel hivatásetikai szabályok és a vizsgaszabályzat megsértésének gyanúja merült fel. A belső vizsgálat lezárását követően tájékoztatják a közvéleményt – írja a 444 azt követően, hogy egy cikkükben részleteket mutattak be a Völner-ügy nyomozati irataiból.

A dokumentumokban egy sor lehallgatási jegyzőkönyv szerepelt, melyekből kiderült, hogy Schadl György, a Völner-ügy kulcsfigurája egyetemi vizsgákat intézett végrehajtóknak és végrehajtók hozzátartozóinak, de bebiztosította Rogán Antal kabinetfőnökét, Nagy Ádámot is, ha nem tudott, vagy nem is akart levizsgázni valamiből. Ezen felül segített Völner Pál egyik rokonának is átmenni a vizsgáin.

A Pécsi Tudományegyetem mellett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem is érintett az ügyben.

Rogán Antalnak egyéb elfoglaltsága miatt igen jól jöhetett a segítő kéz. Rogán jobbkezének a nyomozati iratok szerint még a vizsgán sem kellett megjelennie. Vajon ki kérhette ezt az óriási szívességet, és legfőképpen mit adott cserébe a végrehajtói kamara elnökének? Csak nem némi jutalékot az „alkotmányos költségekből”? Schadl György, aki nem csak szoros korrupciós kapcsolatban állt a tárcánál a végrehajtási területért felelős Völnerrel, hanem valóságos vizsgagyárat működtetett egyetemi kapcsolatain keresztül. Ebben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi kara éppúgy érintett, mint a Pécsi Tudományegyetemé. Utóbbi úgy tűnik, nyakig. Pécsett az egyik segítő professzor korábban történetesen a Fidesz megyei képviselője volt. Nem csoda tehát, hogy nem tudott ellenállni a korrupció csábításának. Míg mások évekig tartó éjjel-nappal tanulással, diákmunkával, diákhitelt felvéve végzettséget szereznek, addig a NER kegyeltjeinek, a végrehajtó haveroknak, Rogán emberének mindent elintéznek. Varga Judit miniszter pedig hallgat, az emberei pedig már a kazánházon keresztül szöktetik meg az újságírók elől. Lopás, csalás és hazugságok, jogi diploma olcsón… Ide süllyedt tehát Orbánék korrupt rendszere. Áprilisban az urambátyámrezsimről is ítéletet mondunk - reagált közleményben a Jobbik.

A ner korrupciós történeteit kódexeken keresztül lehetne sorolni, ahogy az Adriára vagy a Maldív-szigetekre repkedő luxusgépekét is. Most épp ahhoz kapcsólódóan jött ismét egy arculcsapás az állampolgárnak, hogy a protekciós ügyekben sem szégyenlősek, sőt, mondhatni ugynaolyan gátlástalanok, mint a korrupcióban.

Ha valaki esteleg még emlékszik, Orbán Gáspár két másik magyarral együtt 2019 szeptembere után elvégezte a brit katonai elitiskola, a Sandhurst Royal Military Academy (RMAS) kilenc hónapos kurzusát a Honvédelmi Minisztérium ösztöndíjasaként, ami kadétonként közel 40 millió forintba kerülhet. Azóta sem tudni, miért ő volt erre a legalkalmasabb.

De tudjuk: amit szabad a nertársaknak, azt a magyar adófizetőnek nem. Ő csak finanszírozza a nertársak szórakozását, tanulmányait, ingatlanjait, bőséges megélhetését, luxuscikkeit... Most még.