2020 szilveszteri kabaréja nem is szólhat másról, mint Müller Cecíliáról!

Müller Cecília 2020 előtt nem sokak számára volt igazán ismert. A koronavírus-járványnak és a kormányzati dilettantizmusnak "köszönhetően" ő lett az, aki ahelyett, hogy tisztifőorvosként megpróbálta volna elnyerni egy ország bizalmát, inkább lett mémek ezreinek alapanyaga. És a 2020-as közéleti szereplések közül szinte biztos, hogy tőle lehetett a legtöbb monológot eltenni "humorosba".

Amikor idén nyáron épp szabira ment a vírus - ahogy a nertársak az Adrián - a Ripostnak volt ideje "leltárt" készíteni Müller Cecíliából. Akkor az érdemeit így sorolták fel:

- Bár nem kommunikációs szakember, mégis az operatív törzs egyik legaktívabb válaszadója volt, aki olyan, mint egy jóságos nagynéni: közérthetően fogalmaz és jó tanácsokkal látott el minket. Müller Cecília 81 alkalommal összesen 1718 percben tájékoztatta a nyilvánosságot a koronavírus-járvány kapcsán.

- Egészen pontosan márciusban 22 alkalommal 462 percet láthattuk, áprilisban 590 perc jutott a 28 alkalomra, májusban 20-szor állt a nyilvánosság elé és 480,5 percnyi tájékoztatást hallhattunk tőle, júniusban eddig 11 alkalom és 185,5 perc a mérlege.

- Nem volt megállás, hiszen amikor nem a tévében láthattuk, akkor az operatív törzs ülésén tárgyalt, és irányította a járvány elleni védekezést, vagy éppen személyesen kereste fel a szociális intézményeket.

- Eredménye pedig, hogy "munkája sikerrel járt: sikerült ellaposítani a járványgörbét, és június 17-én Magyarországon megszűnhet a veszélyhelyzet is."

Mindemelett családi hátteréről is megtudhatunk kulisszatitkokat: 

Minden nap hajnali négykor kel, ötkor indul otthonról Budapestre, és bármilyen hosszú volt a nap, bármikor is végez, hazatér, mert csak a saját ágyában tud pihenni.

Müller Cecília 40 éve él együtt a férjével, Zseli Józseffel, akivel még a pécsi orvosi egyetemen ismerkedtek meg. A szintén orvosi végzettségű József minden éjszaka ébren várja Cilit, hogy mindent megbeszélhessenek.

A Ripost szerint az országos tisztifőorvosi posztot alig több mint egy éve látja el, de mindig is sokat dolgozott és tanult.

Az Orbánoltár-építő "lap" azonban számos fontos részletet hagyott ki. Müller Cecília érdemeinek emlegetése közben ugyanis nem szabad véletlenül sem elfelejteni, hogy ő az, aki egész évben szórakoztatott egy egész országot.

A visszafogott szilveszteri bulikban ütős kellék lehet az alábbi összeállítás:

1. A maximális biztonság érdekében inkább azt javasoljuk, az erkélyeken vagy ablakot nyitva szellőztessék a babákat.

2. A  tojást alaposan meg kell mosni, ebben az időszakban viszont érdemes egy kis hipós vízben megmosogatni, öblíteni, majd a törölgetést mellőzve, megszárítani. (...) Nyersen ne egyenek tojást, ez nem a beefsteak ideje. Jó hőkezelten, megsütve vagy megfőzve… ilyen módon kezelve a tojás elfogyasztása biztonságos.

3. A parkokban lévő fitness-tárgyakat lehetőleg senki ne használja, mert így lehet nullára csökkenten a fertőzés lehetőségét.

4. A rendelkezésre álló gyógyszerek rendelkezésre állnak.

5. Még mindig nagyon sok idős ember van a tömegközlekedési eszközökön, a fiatalabbak pedig házibuliznak, és sétálgatnak. Kérjük, hogy ezt ne tegyék.

6. Nincs az a teszt, ami a járvány terjedését meggátolja vagy bármilyen szinten befolyásolja. A járvány terjedésében a tesztelés nem játszik olyan szerepet, amilyet szeretnénk.

7. Várhatóan néhány nap múlva szintet lép a koronavírus-járvány, és ekkor már nem lehet megmondani, ki fertőzött meg kit.

8. Készítsünk bevásárló listát. Ilyenkor tudatosan fogunk bevásárolni, nem fogunk bolyongani az üzletekben.

9. Mossunk kezet evés előtt, ételkészítés előtt és után, miután használtuk a mosdót, ha az utcán jártunk, ha állatot vagy ürülékét érintettük. A helyes sorrend: a kéz benedvesítése, a szappan használata, öblítés és szárítás.

10. A gyerekek nagyon nehezen viselik a bezártságot. Talán lehet mondani, hogy még a felnőttek is. (...) Természetesen le lehet vinni a gyerekeket az utcára. Kell a mozgás, egy kicsit futkosni fel-alá.

10+1.