Azért a nemzeti konzultációt még mindig nem értékelte senki annyira, mint a köztévés Fábán Barna

Emlékszik valaki, mikor az M1-en Boros Bánk Leventét kérdezte Fábián Barna a nemzeti konzultációról? Ez a mondat önmagában képezheti egy mentális egészségéért aggódó állampolgár televíziós szolgáltatására vonatkozó szerződésének felmondását, de az „aztakurva” reakciót mérő szeizmográf még csak nem is itt lengett ki leginkább, ami a köztévé egyik tavaly februári Ma reggel c. műsorát illeti. A nemzeti konzultáció megin/még mindig altuális, így a BBC elveket követő (hahaha - a szerk.) Barna szakmai kérdése is.

A nemzeti konzultáció szakértővé előlépő, a kitartott Fidesz-média összes létező peremterületén haknizó Boros Bánk Leventét látta vendégül még 2020 februárjában a Kádár-nosztalgiát kedvelő, s rendre megidéző Fábián Barna. Épp akkor is pörgött egy nemzeti konzultáció, amit immár lassan havonta fizetünk ki. Az ezzel kapcsolatban feltett kérdése pedig örökre beleégett a televíziózás történetébe.

A szót nem is érdemes tovább szaporítani, első „kérdésként” ezt sikerült összehoznia:

„Egy ilyen nemzeti konzultáció – hiszen már nyolc korábban volt – nyilván tapasztalatokban is gazdagodik a kormány, mikor megkérdezi a magyar lakosságot, ez elsősorban azt is jelenti, hogy tisztán akar látni a kormány, hogy a magyar lakosok a különböző kérdésekről miként vélekednek, és akkor egy ekkora hátulról jövő támogatással már – hogy is mondjam csak – nagyobb eséllyel lehet tárgyalni mondjuk az Európai Unióban is?”

(Igen, Barnát is mi fizetjük.)